AKTUALITY

20. Hvězdicová cyklojízda

20. Hvězdicová cyklojízda povede zemským okresem Görlitz do skanzenu Erlichthof v Rietschen


Úspěšný cyklistický příběh slaví kulaté výročí


Hvězdicová cyklojízda německého zemského okresu Görlitz dne 4. června 2022 oslaví své dvacáté výročí a vrací se zpět na místo, kde všechno začalo. Osada Erlichthof v Rietschen hostí tuto tradiční cyklistickou akci a s potěšením se, stejně jako v letech 2002 až 2009, stala cílem cyklojízdy.


V letošním roce bude cyklistům k dispozici jedenáct značených tras a jedna okružní trasa okolo Rietschen. Cyklisté z Trojzemí jsou srdečně zváni! Startovními místy jsou Seifhennersdorf, Hrádek nad Nisou/Žitava, Reichenbach/O.L., Löbau (s přivaděčem z Cunewalde), Görlitz, Budyšín, Zentendorf, Rothenburg/O.L., Hoyerswerda, Klein Kölzig (s přivaděčem z Schleife) a Forst. Nejdelší, 97 km dlouhá trasa začíná v Seifhennersdorfu. Okružní trasa okolo Rietschen a rodinná trasa z Zentendorfu jsou se svými 30 km, resp. 35 km nejkratšími trasami jubilejního ročníku.


Podél tras bude zřízeno 46 kontrolních stanovišť a budou se těšit na mnoho cyklistů. Na kontrolních stanovištích naleznete tolik žádaná razítka do účastnických průkazů. Kdo nasbírá nejméně tři razítka, může se v Rietschen zúčastnit tomboly. V ní je možné vyhrát jízdní kolo v hodnotě 800 Euro.

Tip: Prostřednictvím trojjazyčné aplikace hvězdicové cyklojízdy www.app.sternradfahrt.de můžete v letošním roce sbírat razítka i digitálně.


Ve skanzenu Erlichthof Rietschen cyklisty i zvědavé hosty od 10 hodin čeká pestrý program s tancem, hudbou, hrami a sportem. Kdo by měl zájem, může se při prohlídce usedlosti Erlichthof dozvědět, jak se roubené domy do Rietschen dostaly.


Nicméně ústředním bodem bude 20. výročí hvězdicové cyklojízdy, a proto pořadatelé plánují několik ohlédnutí. Na návštěvníky kromě jiného čeká trojjazyčná výstava k „20 letům hvězdicové cyklojízdy“, která má nejen oživit vzpomínky, ale také ukázat, jak se akce vyvíjela.


Veškeré informace ke zpátečním autobusům, průběhům tras a kontrolních stanovištím naleznete na internetové stránce: www.sternradfahrt.de. Leták je ke stažení na webové stránce v německém, polském a českém jazyce.


Kontaktní osoba pro další dotazy:
Entwicklungsgesellschaft Niederschlesische Oberlausitz mbH
Maja Daniel-Rublack
maja.daniel-rublack@wirtschaft-goerlitz.de
Tel.: +49 3581 32 901-21


ROZCESTNÍK

Prosím, níže si pomocí dlaždic vyberte to, co vás zajímá.

Copyright © 2023 ZSD. All rights reserved.